pozadina strane
glavna strana sadržaj

glavna strana prethodna strana margine

Definisanje pozadine strane

    Kartica Background okvira za dijalog Page Properties predstavlja mjesto na kome definišete šemu boja čitave strane.
.kartica background okvira za dijalog page properties !!!

    Kartica Background omogućuje da zadate boju pozadine, ali i standardne boje teksta. Zgodno je što možete da ih definišete istovremeno. Na primjer, ako zadate da pozadina bude tamnoplava, vjerovatno ćete poželiti da standardnu boju teksta promjenite u bijelu, žutu ili neku drugu svijetlu boju da bi se tekst mogao čitati naspram tamne pozadine.
    Na kartici Background može se podesiti sledeće:
Polje za potvrđivanje Background Picture: omogućuje da definišete sliku koja će popločati pozadinu Web strane. Slike će se, po potrebi, redati horizontalno i vertikalno dok ne ispune pozadinu.
Dugme Browse: omogućuje da datoteku sa slikom za pozadinu pronađete na svom računaru ili na nekoj lokaciji na Webu.
Polje za potvrđivanje Watermark: zamrzava pozadinsku sliku u prozoru Web čitača, tako da ona pri pomjeranju Web strane ostaje na mjestu.
Polje za potvrđivanje Enable Hyperlink Rollover Effects: omogućuje specijalno mijenjanje fonta onda kada posjetilac pređe mišem preko hiperveze. Ako omogućite ove efekte koji se događaju pri prelasku miša preko objekata (eng. rollover effects), onda možete da pritisnete dugme Rollover Style i time otvorite okvir za dijalog Font, u kome možete da naznačite posebne osobine fonta koji će se prikazati kada se miš bude kretao preko hiperveze.
Padajuća lista Background: omogućuje da sa palete izaberete boju i da je dodijelite pozadini Web strane. Slika u pozadini ima prednost nad bojom, pa ako želite da se u pozadini pojavi samo boja, onda uklonite potvrdu opcije Background Image.
Padajuća lista Text: otvara paletu sa koje možete da odaberete standardnu boju teksta na Web strani.
Dugme opcije Get Background information from another Page: omogućuje da tekuću stranu vežete za pozadinu i boje neke druge strane. Na primjer, možete da se poslužite dugmetom Browse da biste pronašli matičnu stranu prezentacije i upotrijebili je kao izvor pozadine i boja Web strane koju pravite. Poslije toga, ako na matičnoj strani promjenite pozadinu i boje, to će se automatski odraziti i na trenutno otvorenu Web stranu.
Padajuće liste Hyperlink: omogućuju da hipervezama na Web strani dodijelite boje, pri čemu možete da dodjelite različite boje vezama koje još niste koristili (Hyperlink), vezama koje ste koristili (Visited Hyperlink) i vezi koju trenutno koristite (Active Hyperlink).
<<Naslov strane i zvuk    Top    Margine>>